Wykłady

Naszym partnerem merytorycznym jest wiodąca firma, oferująca szkolenia dla elektroników, EMC for Business, która przygotowała 2 wykłady. W 2024 roku wykłady poprowadzą informacje wkrótce.

Zobacz szczegóły poniżej.

Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny!

08:30
Sala duża

EMC w kosmosie... czyli o wymaganiach EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) w sektorze kosmicznym (SPACE). Czy to jakiś kosmos względem przemysłowych testów EMC? EMC4B, Tomasz Utkowski

 • Popularne standardy, na które powołuje się NASA/ESA/INNE
 • Sposoby badań EMC dla sektora kosmicznego (SPACE)
 • Poziomy emisji i narażeń EMI dla elektroniki
 • Wymagania dodatkowe dla elektroniki
09:15
Sala duża

Rocelec

10:00
Sala duża

Być liderem, z którym chce się pracować. Jak okiełznać zarządzanie zespołem w branży elektronicznej, żeby siebie nie wypalić? KROK, Ewa Załupska

Jak zarządzać zespołem, kiedy działasz w branży elektronicznej? Co się dzieje, kiedy zostajesz liderem? Okiem Twoich ludzi. Okiem Twojego zespołu. Jakie wyzwania czekają na tym stanowisku, ale też, jakie potrzeby mają pracownicy - potrzeby kierowane właśnie do liderów? Co przytłacza, kiedy zarządza się zespołem? Co buduje autorytet, a co nie? Jakie dysfunkcje czyhają na każdy zespół? Jak podchodzić do budowania naprawdę skutecznych zespołów oraz (co często najtrudniejsze): jak prowadzić OdWażne i niejednokrotnie trudne rozmowy z pracownikami? Co pomaga w zarządzaniu, a co dodaje tylko emocji i w efekcie końcowym bardziej obciąża? Zapraszam tych, którzy chcą być liderami, z którymi chce się pracować.

10:45
Sala duża

Prezentacja raportu: Dorobek i perspektywy branży produkcji półprzewodników w Polsce. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Invest in Pomerania, tek.info.pl.

Za najważniejsze wydarzenie ostatniego okresu w Polsce należy uznać decyzje Intel o budowie zakładu OSAT w Polsce. Czy ta największa w ostatnich latach inwestycja w Polsce stanie się czynnikiem, który ożywi całą branżę w Polsce? Od kilku miesięcy poszukujemy odpowiedzi na to pytanie, a plon naszych poszukiwań zaprezentowaliśmy w raporcie o obecnym stanie i perspektywach wzrostu produkcji półprzewodników. Posłuchajcie prezentacji raportu, prowadzonej przez naszych partnerów z Invest in Pomerania i PAIH.

11:30
Sala duża

EMS, an industry in uproar. in4ma, Dieter Weiss

Nearly two years the EMS industry saw unbelievable growth rates, proving the fake chip crisis wrong. Dramatic increases in demand had been artificial and only caused stores of OEMs to overflow. Already in 2.H.2023 the demand saw an abrupt stop and 1.H. 2024 was a panic time. What is happening now?

12:15
Sala duża

Does Matter matter? – przyszłość automatki domowej. FutureElectronics, Michał Adamski

Protokół mater stał się jedenym z najbardziej popularnych protokołów komunikacji dla urządzeń automatyki domowej. Jest rodzajem odpowiedzi na nadzieje klientów związane z uproszczeniem użytkowania. Dla producentów odpowiedzią na nadzieje związane z prostą integracją ich produktów z istniejącymi już systemami. Jednocześnie, jest to spore wyzwanie dla projektantów aby spełnić wszystkie wymogi stawiane przez CSA. Zatem, czym jest Matter?

13.00
Sala duża

Dlaczego Polska jest najlepszym miejscem do inwestycji w branży elektronicznej? Best Supply, Jacek Małecki

Autor wykładu uważa, że Polska ma obecnie wszelkie predyspozycje, aby stać się fabryką Europy w ogóle, w tym także w zakresie produkcji elektroniki. Podczas prezentacji postara się to merytorycznie uzasadnić.

13:45
Sala duża

Programy wsparcia branży półprzewodnikowej w UE i USA – efekty po dwóch latach od wdrożenia. Best Supply, Jacek Małecki

Od wielu lat świat zachodni widzi zagrożenia związane z gwałtownie rosnącą skalą produkcją półprzewodników w Azji. W celu zahamowania i zmiany tego trendu, Stany Zjednoczone i Unia Europejska wdrożyły kompleksowe programy wsparcia lokalnej produkcji w tej branży. Wykład ma na celu pokazanie dotychczasowych efektów tych działań oraz ich planowane skutki w ciągu najbliżzych 3-5 lat.

14:30
Sala duża

Na ile Design for Assembly przydaje się w projektowaniu elektroniki? GRUPA ODITK, Michał Hałas

 • Niedoceniany wpływ projektanta na ostateczny koszt produktu.
 • Czy przykłady Design For Assembly z innych branż mogą inspirować elektroników?
 • Kogo interesuje całkowity koszt produktu razem z obudową?
 • Od czego praktycznie zacząć? Michał Hałas, związany od 25 lat z GRUPA ODITK | trener, dyrektor merytoryczny obszaru TRIZ/DFX, autor książki "Inżynierskie Upraszczanie" Od lat popularyzuje w Polsce TRIZ – narzędzia rozwiązywania problemów dla inżynierów, a także wysokoefektywne metodyki projektowania DFX (głównie DFA). W DFA fascynuje go możliwość dostarczania szybkiego zwrotu ze stosunkowo niewielkiej inwestycji w konstruktorów. Jest pomysłodawcą i gospodarzem Technovation – Forum Dyrektorów Technicznych, Produkcji i Rozwoju oraz cenionym mówcą konferencyjnym. Najczęściej rozwija zespoły inżynierów projektantów.
8.30
Sala mała

LoRaWAN - trochę teorii i dużo praktycznych zastosowań - przykłady realnego zasięgu sieci na terenie Trójmiasta i okolic. Indesmatech, <Bartosz Olesiński

Pokażemy dane odczytów w czasie rzeczywistym oraz dane historyczne dotyczące między innymi:

 • Bramka solarna w pełni off-grid, zasilana panelem fotowoltaicznym
 • Czujniki zapełnienia pojemników na odpady
 • Sensory zajętości miejsca parkingowego
 • Wodomierz
 • Zastosowanie czujników wilgotności i temperatury na przykładzie muzeum
 • Tracker/lokalizator rowerów oraz e-bike’ów
9:15
Sala mała

Connecting the Future of Soldering - Hand Soldering 4.0. WELLER TOOLS, Marcel Teller

Seminar will cover – the value and use cases of connectivity, supporting IoT standards for full traceability in Design engineering environments. Learn how you can ensure fast & simple integration into existing IT environments with full traceability and total process control.

10:00
Sala mała

Zarządzanie ciepłem w elektronice z wykorzystaniem płynnych i półpłynnych materiałów, analiza porównawcza z materiałami w formie stałej. Dacpol, Marcin Mierzejewski

Tematem wykładów będzie wykorzystanie materiałów typu: półpłynne wypełniacze samoutwardzające, pasty termoprzewodzące oraz zalewowe materiały termoprzewodzące do skutecznego zarządzania ciepłem w elektronice. Prezentacja nawiąże do materiałów jakie są dostępne na rynku, sposobów ich aplikacji na etapach od prototypowania do masowej produkcji, oraz kilku przykładów zastosowań. Dodatkowym elementem będzie krótka analiza porównawcza materiałów dozowanych do materiałów dostępnych w formie arkusza: jakie są wady i zalety, jakie czynniki decydują o zastosowaniu tego typu rozwiązań.

10:45
Sala mała

Kompatybilność elektromagnetyczna – materiały ekranujące Arizo, Mariusz Piękoś

Mimo tego, iż materiały ekranujące są dobrze znane w branży elektroniki, ich poprawny dobór staję się często wyzwaniem. Podczas wykładu omawiane będą popularne materiały EMC (m.in. uszczelki, szyby czy panele wentylacyjne), ich zalety i wady oraz zasady ich poprawnego doboru.

11:30
Sala mała

Program Tech Hub PFR. Polski Fundusz Rozwoju, Tomasz Piotrowicz

Polski Fundusz Rozwoju wspiera rozwój sektora wysokich technologii ponieważ mają one kluczowe znaczenie dla długofalowego dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki. Podczas wykładu zostanie przedstawione jak można przystąpić do programu oraz jak PFR pomaga polskim przedsiębiorstwom.

12:15
Sala mała

AI w przemyśle – Vision Control i Video Management System. Elmark, Michał Koda

Sztuczna inteligencja (AI) to w ostatnich czasach bardzo głośny temat. Rodzi jednak wiele pytań, m.in.: Co dzięki niej może zyskać przemysł? Na jakie zagrożenia trzeba w związku z nią uważać?

Podczas wykładu opowiemy, jak AI może:

 • podnieść jakość produktów,
 • obniżyć straty,
 • pomóc w optymalizacji procesów w fabryce.

Poruszymy tematy związane m.in. z wizyjną kontrolą jakości, optymalizacją procesów produkcyjnych i pokażemy, jak połączyć AI z monitoringiem obiektu.”

Jak sztuczna inteligencja zwiększy jakość produktów, obniży straty i pomoże zoptymalizować procesy w fabryce?

13:00
Sala mała

Zarządzanie ciepłem w układach elektronicznych. Blelektronik Barbara Ligenza, Sławomir Ligenza

Będziemy się starali przybliżyć Państwu zagadnienia związane z wyborem optymalnego systemu chłodzenia w urządzeniach elektronicznych. Omówimy, czynniki które należy uwzględnić oraz jakie pomiary i analizy należy wykonać przy projektowaniu, aby zapewnić długotrwałą i niezawodną pracę produktu. Przedstawimy, krótki przegląd aktualnie stosowanych materiałów termoprzewodzących z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań. Serdecznie zapraszamy !

14:30
Sala mała

proALPHA Polska